Vysťahujme milionárov z politiky!

Autor: Stanislav Mičev | 12.11.2019 o 10:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  962x

Súčasná sociálna demokracia zlyhala a to páni z bratislavského milionárskeho klubu politikov využívajú. Sme tu preto, aby sme vrátili sociálnej demokracii dôveru, ale zároveň sme tu preto, aby sme vyhnali milionárov z politiky.

V politike sa objavil nový trend. Politika sa naozaj stala „pánskym huncútstvom“. Na Slovensku sa dlhodobo kritizoval trend, že za politickými stranami stoja oligarchovia. Súčasné pravicové politické strany sa rozhodli, že medzičlánok, teda vedenie politickej strany z tejto hry odstránia. Ako? Nuž najlepšie bude, keď sa samotní oligarchovia stanú majiteľmi a samozrejme zároveň predsedami politických strán.

Tak sa pozrime aká je skutočnosť a kto nám chce vládnuť po najbližších voľbách. Progresívne Slovensko - MILIONÁR Truban, Za ľudí - MILIONÁR Kiska, Sme rodina - MILIONÁR Kollár, SAS - MILIONÁR Sulík, KDH - MILIONÁR Hlina, OĽANO – MILIONÁR Matovič.

Naozaj sa títo ľudia budú zaujímať o zamestnancov, sociálne odkázaných ľudí, alebo budú podporovať veľkopodnikateľov ku ktorým patria? Myslím si, že na túto otázku je odpoveď veľmi jednoduchá. Ich predsa trápia iné problémy. Také elitárske. Zalyžovať si v Alpách, ísť na exotickú dovolenku, zaletieť si na večeru do zahraničia, alebo mať ráno cez sviatok teplé rožky. Čo oni môžu vedieť o problémoch obyčajných ľudí? Prečo by ich mali zaujímať?

Ak vy uvažujete nad každým eurom, ak na konci mesiaca pozeráte do prázdnej peňaženky, tak títo páni uvažujú ako oklieštiť Zákonník práce, ako preniesť daňové zaťaženie na najchudobnejších, ako zrušiť alebo nezvyšovať minimálnu mzdu. Progresívna daň? Zabudnite. Najlepšia je vraj rovná daň. Každý má platiť rovnako. Rovnako? Nuž celkom teoreticky áno. Ale ak má niekto plat trebárs 800 euro a iní 8 000 tak zostatok v peňaženke nie je rovnaký. Ani náhodou. Tomu prvému zostanú oči pre plač a ten druhý si pôjde zalyžovať do Álp. Taká je realita. Treba zastaviť trend, že bohatí sú bohatší a chudobní sú chudobnejší. Princíp solidarity tu musí fungovať.

Súčasná sociálna demokracia zlyhala a to páni z bratislavského milionárskeho klubu politikov využívajú. Sme tu preto, aby sme vrátili sociálnej demokracii dôveru, ale zároveň sme tu preto, aby sme vyhnali milionárov z politiky. Politika nie je len pre milionárov, odmietame elitárske teórie. Navrhneme program pre Vás obyčajných ľudí, ktorí vytvárajú pre tento štát hodnoty, pre zamestnancov, živnostníkov, drobných a stredných podnikateľov, farmárov, pre Vás, ktorí ste odkázaní na pomoc štátu. Budeme sa za Vás biť, lebo poznáme Vaše problémy, sme rovnakí ako vy. Budeme presadzovať politické princípy, ktoré zo Slovenskej republiky urobia štát pre všetkých, nielen pre vyvolených. Sme SOLIDARITA - Hnutie pracujúcej chudoby.

Nechceme nič viac, len to čo je bežné vo vyspelých európskych štátoch. Dôstojnú mzdu za vykonanú prácu. Ochranu bezbranných odkázaných na pomoc štátu. Bratislavský milionársky klub Vám to nezabezpečí! Vyžeňme ich z politiky! Začnime s vysťahovaním milionárov z politiky!

Chcete vedieť viac? Nájdete nás na www.solidarita.eu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.


Už ste čítali?